Dnia 3 grudnia br. uczniowie klasy 5a uczestniczyli w Poznaniu w zawodach w bowlingu, organizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyły wszystkie klasy I-III oraz gościnnie klasa  5.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie realizuje projekt pt. „Europa nie wyklucza". Nieustanne kształcenie się drogowskazem do wiedzy i godnego życia”. Projekt jest realizowany przez 18 miesięcy, w okresie od 1 lipca 2019 r. do 31 grudnia 2020 r.

„Poznajemy Cypr” - pod takim hasłem odbywały się zajęcia  dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy, klasy 8C,4b i 6a . Dwa kolejne listopadowe dni wypełnione były cypryjską muzyką, zapachami kuchni śródziemnomorskiej oraz quizami dotyczącymi Cypru. Od rana uczniowie przygotowywali sałatkę grecką, tzatziki oraz humus.

15 listopada o godz. 10.00 uczniowie i nauczyciele SOSW w Mosinie na ul. Kościelnej uczcili pamięć i oddali hołd bohaterom walczącym o niepodległość Polski. 

Klasy 5 i 6 SP z ulicy Kościelnej biorą udział w festiwalu "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej ". Seanse odbywają się w Mosińskim Ośrodku Kultury. Raz w miesiącu wyświetlane są filmy edukacyjne, które uczą,

Uczniowie naszego Ośrodka wraz z trzema innymi placówkami biorą udział w warsztatach kulinarno-rękodzielniczych pod nazwą "Pomysłodajnia". Jest to zadanie finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich.

W poniedziałek 18 listopada grupa uczniów z klas Przysposabiających do Pracy (klasa IBPP, i ICPP) oraz uczniowie z klasy VIIIC Szkoły Podstawowej odwiedzili niewielką piekarnię „Karolinka”, działającą z powodzeniem od wielu lat w Żabinku koło Mosiny.

Dnia 8 listopada 2019 roku cała społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mosinie wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu".