Dnia 17 grudnia 2019 roku w naszym internacie zorganizowano spotkanie wigilijne. Na uroczystość zaproszono dyrekcję szkoły oraz panią kierownik internatu. Jedna z sal zamieniła się w przytulną izbę wigilijną. Wniesiono stoły, na których zagościły prawdziwe potrawy wigilijne.

Dnia 18.08.2020 w naszym internacie odbyła się zabawa karnawałowa. Dzięki wspólnym staraniom wychowanków i pracowników popołudnie wypełnione zostało  zabawą. Wspólny taniec umilił popołudnie. Czas urozmaicano konkursami, które cieszyły się sporym zaangażowaniem wychowanków. Ochoczo wypełniano zadania, po czym wyłaniano zwycięzców. Wśród zabaw możemy wyróżnić między innymi:

27 listopada w naszym internacie miały miejsce internatowe andrzejki. W przeddzień  uroczystości odbyła się krótka prezentacja genezy andrzejek, połączona z pokazem strojów indiańskich. Królowały wróżby, czyli tradycja, która cieszyła naszych wychowanków.

Piękny okres kolędowania zakończyliśmy wspólne z kolędnikami, którzy przybyli do wychowanków Internatu SOSW w Mosinie z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego z Owińsk.  Kolędnicy ze śpiewem i radością przedstawili scenki o charakterze biblijnym – kuszenia Adama i Ewy oraz bożonarodzeniowe poszukiwanie nowonarodzonego Jezusa przez Heroda. Trzej królowie spieszący się, aby oddać cześć Jezusowi.

W dniu 4 listopada 2019 roku w naszym internacie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pod hasłem „Las wokół nas”.

Dnia 10 lutego o godzinie 16:00 świetlica główna w internacie stała się miejscem poznania historii karnawału.  Pani Katarzyna Judek (wychowawca internatu)  zaprezentowała bieg dziejów karnawału, czyli okresu zimowych zabaw.  Wykład bardzo zaciekawił wychowanków, którzy chętnie włączyli się w odkrywanie tajemnic tego okresu.

Korzystając z pięknej jesiennej pogody, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego wybrali się na wycieczkę do lasu. O tej porze roku jest on wyjątkowy, a drzewa nabierają najróżniejszych barw i odcieni. Dla wychowanków internatu jest to miejsce, gdzie można oddychać świeżym powietrzem oraz zrelaksować się i wyciszyć.

Ferie zimowe to czas odpoczynku, odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na  śniegu oraz akrobacji na lodowisku. Dbając o bezpieczeństwo naszych wychowanków 21 stycznia br. zaprosiliśmy do internatu gości z Komisariatu Policji w Mosinie. Policjanci przypomnieli o różnych zagrożeniach, jakie mogą spotkać dzieci i młodzież w czasie zabaw na śniegu i lodzie.

Na początku października wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego byli gościnnie w piekarni ” Karolinka”, w Żabinku kolo Mosiny.